Krom Bayrak Direği

PASLANMAZ BAYRAK DİREĞİ NEDİR?

Bayrak direkleri iki çeşittir. Paslanmaz ve galveniz maddeden üretilir. Paslanmaz bayrak direklerinin çok şık bir görünümü vardır. Madde olarak galvenize göre daha parlak bir görüntüsü vardır. Madde olarak galvenize göre daha parlak bir görüntüsü vardır. Okullarda, resmi kurumlarda, derneklerde, binaların bahçelerinde şık paslanmaz bayrak direkleri tercih edilebilir.

Paslanmaz bayrak direğini iki şekilde üretebiliyoruz.

Birinci şekil sonsuz tepe dönerli sistemdir. Bu sistemde dışarıdan bayrak direğine bakıldığında bir ip görüntüsü olmaz. İpi içeriden gizli bir şekildedir. Kol yardımıyla çevrilip bayrak göndere çekilir. Klasik sistem kullanıldığında ise bayrağın ipi dışarıdan gözükür. Bayrak el ile göndere çekilir.

TEPE DÖNERLİ BAYRAK DİREĞİ

Tepe dönerli bayrak direğinin en önemli özelliği rüzgar vs. durumunda bayrağın direğe dolanma riskini ortadan kaldırmasıdır. Tepedeki aparat sayesinde bayrak 360 derece dönüş gerçekleştirebilir. Dolayısıyla tören esnasında ve benzeri durumlarda bayrağın dolaşması gibi absürt bir durum oluşmaz. Sık sık tören gerçekleştirilen okullarda tepe dönerli bayrak direği büyük kolaylık sağlayacaktır.

Tepe dönerli bayrak direğinde halat çelikten olup bayrağın içindedir. Bu özelliğiyle halat çok daha uzun ömürlü olur ve kopması önlenir. Bayrak direğinin flanş gizleme kapağı vardır. Bu da görüntü açısından çok daha şık bir görsel sunar.

Bayrak gerdirme çubuğu aparatı sayesinde bayrağın rüzgarda büzüşmesi önlenirken bayrağın direkle birleşim noktasında pürüzsüz net bir görüntü sağlar.

İstediğiniz uzunlukta bayrak direğine karar verip uzmanlarımızı arayabilirsiniz. Sipariş verirken bayrak direği hakkında bilmek istediklerinizi uzman kadromuza sorabilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

DIŞTAN İPLİ BAYRAK DİREĞİ

Dıştan ipli bayrak direğinin bir diğer adı klasik stil bayrak direğidir. Birçoğumuz öğrencilik yıllarında okullarda görmüşüzdür bu bayrak çeşidini. Bu bayrak direği yine 304 kalite paslanmaz çelikten üretilebiliyor. Görüntü olarak sonsuz tepe dönerli bayrak direğiyle aynı şıklıktadır. Aralarındaki tek fark halatının ip oluşu ve dışarıdan görünür konumda olmasıdır. Nazlı bayrağımızın yavaş yavaş göndere çıkmasını bir nevi nostalji olsun istiyorsanız bu tip bayrak direğini tercih edebilirsiniz. Bu Bayrak göndere çekildikten sonra artan ip koç boynuzu dediğimiz bayrak direğine sarılır ve sabitlenir.

Firmamız tüm bayrak direklerinde bayrağın dikileceği zemine uygun ankraj ve saplamayı gönderir. Arzu edildiği takdirde montajını da gerçekleştirir.

 

Yorum yapın